در باره آیلتس کامپیوتری

در باره ی آیلتس کامپیوتری سال 2021

در این مقاله به این سوالات پاسخ داده ایم:

آیلتس کامپیوتری چیست؟ نکات مهم آیلتس کامپیوتری

آیلتس کامپیوتری چیست؟

بعد از مدتها انتظار در دسامبر 2017 شیوه ی کامپیوتری آیلتس (computer delivered IELTS) در کشور استرالیا معرفی شد و در سال 2018 به تدریج در سراسر جهان به رسمیت شناخته شد. البته شاید اگر پاندمی ویروس کرونا اتفاق نمی افتاد اکنون آیلتس کامپیوتری با این شهرت و اقبال مواجه نمی شد. این آزمون به لحاظ محتوا شباهت خیلی خیلی زیادی به نوع کاغذی آیلتس (paper-based ielts) دارد و البته در نوع اجرا تفاوتهایی نیز دارد که قبل از شرکت در آزمون رسمی، باید با آنها خوب آشنا شوید.

نمونه سوالهای آیلتس Reading

اجزای آیلتس کامپیوتری

همانطور که گفتیم به لحاظ محتوا، آزمون آیلتس کامپیوتری شباهت بسیاری به آزمون کاغذی دارد، تنها به خاطر محدودیت در اجرای رایانه ای ممکن است برخی از انواع سوال در بخش ریدینگ، بتدریج منسوخ شوند. توضیحات بیشتر را در قسمت شکل اجرای ارایه کرده ایم:

  • Listening: 4 parts – 40 question items
  • Reading: 3 passages: 40 question items – 60 minutes
  • Writing: 2 tasks – 60 minutes
  • Speaking : 3 parts – 11-14 minutes

لازم به ذکر است بخش speaking درست همانند نوع آزمون کاغذی، بصورت حضوری، رو در رو ، و تک نفره به شکل مصاحبه خواهد بود. کارنامه ی آزمون کامپیوتری به ادعای مرکز آزمون، ظرف 3 تا 5 روز و بعضا مشاهده شده تا 7 روز بعد به داوطلبان شرکت کننده ارایه خواهد شد.

ماضی نقلی

در باره ی آیلتس کامپیوتری

برای بهترین عملکرد و نتیجه گیری در آزمون آیلتس کامپیوتری، اکیدا توصیه می کنم مقاله های مرتبط با این آزمون را که در زیر لیست شده، با دقت بخوانید و سوالات خود را با استاد غفاریان مطرح کنید ، و البته یک یا دو نوبت آزمون آزمایشی ماک نیز بدهید تا در روز آزمون با بالاترین سطح آمادگی، حضور داشته باشید:

پرسش خود را از طریق این فرم برای مشاور خود ارسال کنید و جواب آنرا در ایمیل یا صفحه کاربری خود دریافت نمایید.

( برای مشاهده فرم، باید وارد شده باشید.)